- Šis renginys jau įvyko.
Interaktyvus mokymų modulis (seminaras): Kibernetinis saugumas. „Fišingo“ ataka – taikinys yra visi.
2023-11-16 09:00 - 12:00
Modulio lektorė RENATA KARPAVIČĖ – Kibernetinio saugumo ekspertų asociacijos vadovė, CC (ISC2) sertifikuota ekspertė ir finansinių nusikaltimų skaitmeninėje erdvėje prevencijos atitikties pareigūnė
Modulio auditorija: įmonių vadovai, buhalteriai, administratoriai, vadybininkai
Sesijos forma: interaktyvi, online mokymai
Seminaro trukmė: 3 valandos
Dalyvio mokestis: 75 Eur (0 PVM tarifas)
Modulio aprašymas:
Kibernetinis saugumas yra nauja šiuolaikinio verslo ir gyvenimo norma. Naujienas skaitome ir informacijos ieškome internete, paslaugas užsisakome taip pat internetu, susitikimai vyksta nuotoliniu būdu, parašui nebereikia rašiklio, bet reikia mobilaus įrenginio, piniginėms operacijoms atlikti nebereikia eiti į banką, o užtenka internetu prisijungti prie savo banko sąskaitos.
Skaitmeninių galimybių plėtra didina skaitmeninių grėsmių spektrą. Sukčiams nebereikia laužtis į bankus ir plėšti seifus, jiems nebereikia užeiti į jūsų ofiso patalpas, kad pasisavintų konfidencialius dokumentus. Sukčiams netgi nebereikia padirbti tarnybinių pažymėjimų, nei apsimesti jūsų įmonės atstovu – jiems užtenka perimti jūsų įmonės elektroninį paštą jums net neįtariant.
Manote, kad sukčiai ir kibernetiniai nusikaltėliai taikosi tik į dideles ir pelningas įmones. Nustebsite, bet galbūt kaip tik dabar jie tikrina jūsų budrumą ir ieško kibernetinio saugumo spragų, kad įsilaužtų į jūsų asmeninę ar jūsų įmonės banko sąskaitą. Jei jūs ir jūsų įmonė naudojatės skaitmeninėmis paslaugomis ir informacinėmis technologijomis (elektroninis paštas, interneto svetainė, elektroninė bankininkystė, kompiuteriai, mobilieji įrenginiai ir pan.), jūs ir jūsų įmonė jau esate sukčių ir kibernetinių nusikaltėlių taikinys.
„Fišingas“ yra viena populiariausių ir, deja, vis dar sėkmingiausių kibernetinių atakų. Kiekvieną dieną vyksta milijardai „fišingo“ atakų, nukreiptų prieš fizinius asmenis ar įmones. „Fišingo“ atakų organizavimui sukčiai išnaudoja ne tik kibernetinio saugumo spragas, technologines galimybes, bet ir socialinę inžineriją. Vienintelis būdas apsaugoti save ir savo verslą yra žinojimas. Pirmiausia, žinojimas, kaip tokios atakos yra modeliuojamos, kokios schemos šiuo metu yra naudojamos prieš fizinius asmenis ir įmones, o taip pat, kokių silpnų vietų ieško kibernetiniai nusikaltėliai, kaip atpažinti vykstančią ataką, ką svarbu žinoti kiekvienam įmonės darbuotojui ir ką daryti, jei pakliuvote į sukčių ataką.
Mokymų modulio struktūra:
1. Kas yra įmonės kibernetinis saugumas ir kodėl jis svarbus:
1.1. Dekonstruojam – Mitas 1: maža įmonė – niekam neįdomi;
1.2. Dekonstruojam – Mitas 2: ant sukčių kabliuko užkimba tik neišmanėliai;
1.3. Dekonstruojam – Mitas 3: vienas sukčių laiškas įmonės nesužlugdys.
2. Kibernetinės atakos „Fišingas“ – kodėl šios atakos vis dar tokios populiarios ir ….sėkmingos:
2.1. Garsiausios „fišingo“ atakos pasaulyje;
2.2. „Fišingo“ atakos: kas vyksta Lietuvoje.
3. Kibernetinė ataka „Fišingas“:
3.1. „Fišingo“ atakų schemų tipai (modus operandi);
3.2. „Fišingo“ atakų technikos;
3.3. „Fišingo“ atakų kompleksinės schemos;
3.4. Dekonstruojam – Mitas 4: apsisaugoti nuo „fišingo“ atakos padės „gera“ antivirusinė programa;
3.5. Socialinė inžinerija, arba žmogaus kodas.
4. Kaip atpažinti „fišingo“ atakas.
5. Kaip apsaugoti save ir įmonę nuo „fišingo“ atakų:
5.1. Techninė aplinka;
5.2. Dokumentinė aplinka;
5.3. Žmogiškasis faktorius.
6. Ką daryti pakliuvus į „fišingo“ ataką ir … ko nedaryti.
7. Ir pabaigai… kaip dirbtinis intelektas keičia „fišingo“ atakų ateitį.