2022 m. gegužės 21d. įsigalioja naujausios Mobilumo paketo nuostatos, pagal kurias transporto įmonėms, kurios naudoja tarptautiniams pervežimams komerciniais tikslais krovininius automobilius jau nuo 2,5 t, bus privaloma turėti Bendrijos licenciją verstis profesine vežimo kelių transportu veikla.

Dėl šios priežasties nuo 2022 m. gegužės 21 d. net mažesnės transporto priemonės ir kurjerių tarnybos negalės kirsti Europos sienų, jei įmonė neturės galiojančios Bendrijos licencijos. Transporto priemonės tipas (lengvasis automobilis ar sunkvežimis) nėra svarbus. Vienintelis svarbus veiksnys yra didžiausia leistina transporto priemonės masė, į kurią įeina ir bet kokių priekabų masė.

Iki šiol reikalavimas turėti Bendrijos licenciją verstis profesine vežimo kelių transportu veikla buvo taikomas tik įmonėms, kurios dirba su motorinėmis transporto priemonėmis, kurių leidžiama pakrautos motorinės transporto priemonės masė viršijo 3,5 tonos.

Taigi, vienas iš reikalavimų įmonei norint įgyti Bendrijos licenciją, yra vežėjo įmonėje dirbančio transporto vadybininko profesinės kompetencijos pažymėjimo turėjimas.

Licencijuojamai kelių transporto veiklai vadovaujantys asmenys (transporto vadybininkai) „LINAVOS“ mokymo centre vienos savaitės trukmės mokymų metu turi puikią galimybę tinkamai pasirengti profesinės kompetencijos egzamino laikymui Lietuvos Transporto Saugos Administracijoje (LTSA).

Per ilgą „LINAVOS“ mokymo centro  gyvavimo laikotarpį centras įgijo pripažinimą transporto įmonių tarpe, turi kompetentingą ir savo darbui pasišventusį personalą, nuolat rengia ir atnaujina mokymų programas.Todėl kviečiame transporto įmonių kolegas „LINAVOS“ mokymo centre pasiruošti profesinės kompetencijos egzaminui.

Mokymai vyksta nuotoliniu būdu. Visiems mokymų dalyviams yra išduodama susisteminta mokymų medžiaga, o pasibaigus mokymams, suteikiama galimybė nuotoliniu būdu spręsti testus ir praktines užduotis, kurios savo turiniu yra labai panašios į tai, kas  pateikiama LTSA egzaminų metu.

Registruotis į mokymus galima „LINAVOS“ mokymo centro tinklapyje https://lmc.linava.lt/